Zobacz
IAM4RAIL i MOTIONAL | Opowiem Ci o ciekawym projekcie
IAM4RAIL i MOTIONAL to dwa międzynarodowe projekty, których celem jest stworzenie zestawów danych i narzędzi wspierających modernizację europejskiej kolei.
Projekt IAM4RAIL skupia się na infrastrukturze kolejowej, natomiast MOTIONAL koncentruje się na pasażerach i ich potrzebach, stawiając użytkownika transportu w centrum działań projektowych.
WYDARZENIE | PITnik Naukowy 2025
13 czerwca 2025 roku na terenie Centrum Nowoczesnej Mobilności Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego odbyła się druga edycja PITniku naukowego – wydarzenia edukacyjnego, które przybliża świat nauki najmłodszym odbiorcom.
GreenTurn | Opowiem Ci o ciekawym projekcie
Projekt GreenTurn koncentruje się na opracowywaniu niskoemisyjnych rozwiązań logistycznych oraz dostarczaniu wiarygodnych danych dotyczących śladu ekologicznego zakupów online. Celem jest wsparcie konsumentów w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących metod dostawy i zwrotu w e-commerce.
W realizacji projektu wykorzystywane jest podejście design thinking – myślenie projektowe pozwalające tworzyć rozwiązania łączące działania z zakresu psychologii zachowań z praktycznymi opcjami dostawy i zwrotu towarów.
Nowoczesne implanty – nadzieja dla pacjentów z wadami klatki piersiowej
Każdego dnia robimy tysiące oddechów, a w ciągu dwóch lat to aż 16 milionów. Naukowcy z Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego skracają ten proces… do zaledwie miesiąca. Wszystko po to, by nowoczesne implanty mogły jak najszybciej trafić do pacjentów.
POTENTIAL | Opowiem Ci o ciekawym projekcie
Czekasz na cyfrowy dowód tożsamości, który będzie uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej? Mamy dla Ciebie dobre wieści! Założeniem projektu „Potential” jest stworzenie i zaimplementowanie tzw. Europejskiego Portfela Tożsamości Cyfrowej (EU Digital Identity Wallet). Aplikacja ta jest przedłużeniem dobrze znanego wszystkim mObywatela i będzie działać w całej UE. W projekcie bierze udział ponad 140 podmiotów z Unii i Ukrainy. „POTENTIAL – PilOTs for EuropeaN digiTal Identity wALlet” Projekt współfinansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej Cyfrowa Europa.
Spiekanie iskrowo-plazmowe
💡 Metalurgia proszków pozwala na uzyskiwanie gotowych elementów z proszku. Technologie takie jak spiekanie umożliwiają tworzenie detali z olbrzymią precyzją i minimalną ilością odpadów.
💡 Dodatkowo, metoda spiekania iskrowo-plazmowego pozwala tworzyć materiały, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe do uzyskania.
💡 Jakie osiągnięcia metalurgii proszków towarzyszą Ci w życiu codziennym? Gdzie wykorzystywane są elementy wykonane z proszków? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym filmie!