Zobacz

Kompetencje przyszłości: Programowanie i projektowanie rozwiązań

https://www.youtube.com/watch?v=Kk7dPFipP6o 💡 W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym na co dzień używamy kompetencji przyszłości. O tym, jak przydają się w pracy umiejętności programowania i projektowania rozwiązań, opowiada Agata – specjalista ds. technologii przyrostowych. 💡 Skorzystaj z naszej wyszukiwarki niekomercyjnych inicjatyw rozwojowych – zainwestuj już dziś w rozwój kompetencji jutra! 👉 https://akademia.pit.lukasiewicz.gov.pl/wyszukiwarka/ 

WIĘCEJ

Kompetencje przyszłości: komunikatywność i budowanie relacji

https://www.youtube.com/watch?v=ZWwz0HdbCgA 💡 W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym na co dzień używamy kompetencji przyszłości. O tym, jak przydaje się w pracy umiejętność komunikatywność i umiejętność budowania relacji, opowiada Kamila – specjalista ds. HR. 💡 Skorzystaj z naszej wyszukiwarki niekomercyjnych inicjatyw rozwojowych – zainwestuj już dziś w rozwój kompetencji jutra! 👉 https://akademia.pit.lukasiewicz.gov.pl/wyszukiwarka/ 

WIĘCEJ

Kompetencje przyszłości: nowe media i kreatywność

💡 W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym na co dzień używamy kompetencji przyszłości. O tym, jak przydaje się w pracy umiejętność korzystania z nowych mediów, opowiada Dominik – stażysta w Dziale Zarządzania Wiedzą.

💡 Skorzystaj z naszej wyszukiwarki niekomercyjnych inicjatyw rozwojowych – zainwestuj już dziś w rozwój kompetencji jutra! 👉 https://akademia.pit.lukasiewicz.gov.pl/wyszukiwarka/

WIĘCEJ

Inżynieria materiałowa

💡 Inżynieria materiałowa to interdyscyplinarna dziedzina naukowa i technologiczna, która ma na celu opracowanie nowatorskich materiałów i sposobów ich wytwarzania. 💡 Jakie osiągnięcia inżynierii materiałowej towarzyszą Ci w życiu codziennym? Czym są inspirowane najbardziej zaawansowane technologicznie materiały? Odpowiedzi na to i inne pytania znajdziesz w naszym filmie!

WIĘCEJ

PITnik naukowy

💡 Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny został organizatorem czerwcowego PITniku Naukowego, czyli wydarzenia dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków, które na co dzień mogą nie mieć dostępu do podobnych inicjatyw. 💡 PITnik powstał jako inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności nauki (SON), czyli łączenia działalności naukowej z kwestiami społecznymi, ponieważ wierzymy, że […]

WIĘCEJ

Jacek Krzywy wyjaśnia, czym jest cyfrowy bliźniak

Dlaczego warto znać cyfrowe bliźniaki? Jacek Krzywy, starszy specjalista – analityk procesów biznesowych w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym, zaprasza na stacjonarne warsztaty przygotowujące do samodzielnego wdrażania podejścia procesowego w swoich obszarach działalności zawodowej lub naukowej. Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

📌 Informacje organizacyjne, formularz zgłoszeniowy i sylwetki osób prowadzących można znaleźć pod tym linkiem: https://pit.lukasiewicz.gov.pl/cyfrowe-blizniaki-warsztaty/

WIĘCEJ

Akademia Łukasiewicza | Wywiad | Piotr Nędzewicz

💡 Jak podaje GUS, nakłady krajowe brutto na działalność badawczo-rozwojową (B+R) wyniosły w 2021 r. aż 32,4 mld zł. Za 62,8 proc. tych nakładów odpowiadały przedsiębiorstwa.

💡 Dlaczego przekształcanie wyników B+R w produkty czy usługi dostępne na rynku jest ważne? 💡 W jaki sposób osoby odpowiedzialne za komercjalizację w jednostkach badawczych wspierają twórców w przenoszeniu swoich pomysłów na rynek? Na te i inne pytania w rozmowie z Aleksandrą Szymił odpowiada Piotr Nędzewicz, zastępca kierownika Działu Komercjalizacji Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

WIĘCEJ

Akademia Łukasiewicza | Wywiad Doktorat wdrożeniowy – szansa na rozwój w trakcie pracy | Damian Dubisz

💡 Damian Dubisz podkreśla znaczenie, jakie dla doktoratu wdrożeniowego ma komercjalizacja, czyli wprowadzenie badanej innowacji na rynek i wdrożenie jej w firmie. Tłumaczy też, jak godzi doktorat z codzienną pracą i dlaczego realizuje go akurat w Łukasiewiczu.

💡 Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak doktorat wdrożeniowy  realnie wpływa na rzeczywistość? Dowiedz się, jak wyniki takiej pracy mogą pomóc na przykład w dokonywaniu zrównoważonych pomiarów śladu węglowego procesów dystrybucyjnych.

WIĘCEJ

Akademia Łukasiewicza | Wywiad Doktorat wdrożeniowy – szansa na rozwój w trakcie pracy | Maria Wiśniewska

💡 Maria Wiśniewska przedstawia swoje początki z doktoratem wdrożeniowym i powody, dla których się na niego zdecydowała. Opowiada również o wymaganiach formalnych, realnym nakładzie czasowym włożonym w pracę nad doktoratem oraz o kluczowej roli opiekuna pomocniczego doktoranta, który jest jego wsparciem i poprzez swoje doświadczenie podpowiada kierunek dalszych działań.

💡 Ciekawi Cię, jakie możliwości stażowe otworzy przed Tobą doktorat wdrożeniowy? Posłuchaj, co Maria mówi o swoim stażu w USA i kontakcie z doktorantami z całego świata.

WIĘCEJ

Akademia Łukasiewicza | Wywiad Doktorat wdrożeniowy – szansa na rozwój w trakcie pracy | Grzegorz Kubicki

💡 Grzegorz Kubicki tłumaczy przed kim odpowiada jako doktorant wdrożeniowy, z jakich części składa się jego praca i czym tak właściwie różnią się doktoraty wdrożeniowe od zwykłych. Opowiada także o perspektywie zastosowania wyników jego prac w przemyśle kosmicznym.

💡 Masz wątpliwości, którą formę pracy doktorskiej wybrać? Z wywiadu dowiesz się, w jakich sytuacjach połączenie pracy z nauką może być najbardziej korzystnym rozwiązaniem.

WIĘCEJ

Akademia Łukasiewicza | Wywiad Doktorat wdrożeniowy – szansa na rozwój w trakcie pracy | Marcin Majewski

💡 Marcin Majewski opowiada o swoich doświadczeniach z doktoratem wdrożeniowym, o wyzwaniach organizacyjnych i zaletach dla rozwoju dalszej kariery zawodowej. Podpowiada również, co warto wiedzieć przed podjęciem się takiego doktoratu i jak go w ogóle rozpocząć.

💡 Zastanawiasz się czy Twój pomysł sprawdziłby się jako temat doktoratu wdrożeniowego? Zobacz wywiad, by przekonać się, że zakres tematyczny takiego doktoratu może być szerszy niż myślisz.

 

WIĘCEJ